آیا فلاسک استیل قابل تعمیر است؟

یکی از مواردی که در زمان خرید فلاسک به صورت ناخودگاه به نظر همه می رسد این است که آیا این فلاسک که قصد خرید آن را دارم قابل تعمیر است و یا در صورتی که مشکلی برای آن پیش بیاید باید آن را دور بیاندازم؟
در این مطلب ما قصد داریم در مورد این که آیا فلاسک  های استیل قابل تعمیر هستند یا خیر صحبت کنیم و در ادامه این مطلب از فروشگاه آنلاین لوازم آشپزخانه چشمگیر قصد داریم در مورد قسمت های مختلف فلاسک استیل و این که آیا در صورتی که این قسمت ها دچار مشکلی شدند، می توان آن ها را تعمیر کرد یا خیر صحبت کنیم و اطلاعاتی که نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهیم.

 تعمیرات فلاسک استیل

تعمیر فلاسک استیل

 

تعمیر بدنه فلاسک استیل

بدنه های فلاسک های استیل از دو لایه  درونی و بیرونی تشکیل شده که بین آن ها گاز مخصوصی قرار دارد که وظیفه  آن عایق کردن حرارت موجود در مایعاتی است که در فلاسک می ریزید. این فاصله که با گاز مخصوص پر شده است اساس کار حفظ گرما در فلاسک استیل است و در صورتی که به هر دلیلی این گاز خارج شود فلاسک شما خراب شده و توانایی حفظ گرما را ندارد و همین است که مشاهده می کنید چایی یا مایعاتی که برای داغ نگه داشتن درون آن ریخته اید سرد می شوند. البته لازم است بدانید که هیچ وقت گاز این فلاسک ها خود به خود خارج نمی شود و تنها در صورتی این اتفاق می افتد که بدنه ضربه دیده باشد و گاز ها یک راه به بیرون پیدا کرده باشند. اما با در نظر گرفتن اینکه بدنه این فلاسک ها دارای مقاومت مناسبی است باید ضرب بسیار شدید به آن وارد شود تا خراب شود و یا از ابتدا فلاسک استیل خریداری شده دارای جنس نامناسبی باشد و به قول معروف تقلبی باشد.
در صورتی که گازفلاسک های استیل به هر دلیلی خارج شد هیچ راهی برای تعمیر آنها وجود ندارد و باید آن را دور بیاندازید.

 

سر فلاسک

یکی از قسمت های فلاسک که در معرض خراب شدن است، درب آن می باشد. ممکن است شما مشاهده کنید که حرارت موجود در فلاسک از درب آن خارج می شود یا به قول معروف درست آب بندی نمی شود. همچنین ممکن است شستی ها، دکمه، یا اهرمی که برای ریختن مایعات داخل فلاسک مورد استفاده قرار بگیرد. در این صورت بستگی دارد که برند فلاسک شما چیست و آیا لوازم یدکی آن در بازار وجود دارد یا خیر. البته باز هم این موضوع را باید به شما یاد آوری کنیم که درب های فلاسک های استیل در صورتی خراب می شوند که زمان زیادی از داشتن آن ها گذشته باشد و یا با آن ها بد رفتاری کنید، به  طوری که باعث آسیب دیدن درب شود. ولی در صورتی که مشاهده کردید از همان روز اول که فلاسک را خریده اید درب آن درست آب بندی نشده و به قول معروف نم پس می دهد، احتمالا فلاسک استیل شما تقلبی است!

 تعمیر فلاسک استیل

چه نکاتی را برای استفاده از فلاسک استیل باید رعایت کنیم؟

در ادامه نکات و مواردی را به شما می گوییم که با رعایت کردن آن ها می توانید عمر مفید فلاسک خود را بالا ببرید و به این صورت درگیر تعمیر کردن آن نشوید؛ چون همانطور که دیدید فلاسک های استیل تقریبا غیر قابل تعمیر هستند.

  • بعد از هر بار استفاده، فلاسک را خالی کنید، آن را با آب گرم بشویید و آن را برعکس کنید تا خشک شود.
  • برای تمیز کردن فلاسک بهتر است از سفید کننده و حلال استفاده نکنید
  • از فلاسک نباید برای نگهداری نوشیدنی های گاز دار و یا اسیدی (ترش مزه) استفاده کنید.
  • فلاسک را درون ماشین ظرفشویی نگذارید.
  • فلاسک را کنار اجاق گاز یا مایکروویو قرار ندهید.
  • بعد از هر بار استفاده و قبل از اولین استفاده فلاسک را با آب گرم تمیز  کنید.
  • فلاسکی که پر از مایع داغ است در اختیار کودکان قرار ندهید.
  • برای شستشوی فلاسک از مواد سخت و شیمیایی استفاده نکنید.
  • فلاسک را خیلی پر نکنید و بعد از بستن در آن را خم کنید تا از چکه نکردن آن مطمئن شوید.
  • درب فلاسک را کاملا سفت و محکم ببندید.
نظر شما در مورد این محصول چیست

خرید فلاسک استیل

برندها

یونیک Unique
ارسال سریع و تحویل فوری
ضمانت خرید کالا
مشاوره رایگان خرید
پرداخت امن و مطمئن