بهترین ظرف برای پخت پیتزا

 پیتزا یکی از غذاهای فست فودی است که بسیار محبوب و طرفداران زیادی دارد، روزانه میلیاردها پیتزا در کشورهای گوناگون پخته می شود. در رستوران ها و فست فود ها یکی از مهم ترین بخش های منو محسوب می شود. برای پخت پیتزا داشتن ظرف مناسب بیشترین کمک را می کند. ظروف پخت پیتزا متفاوت می باشند و در هر اشکالی موجود هستند. پیتزا  به عنوان یکی از غذاهای ایتالیایی توانسته بسیاری از افراد را به خود جذب کند.

انواع ظرف برای پخت پیتزا

ضخامت، جنس، شکل و سبک ظرف یا قالب پیتزا در کیفیت پخت آن تاثیر بسیاری دارد، که با توجه به ویژگی های بالا انواع گوناگونی دارند، هرکدام از ظروف پخت پیتزا مزایای خاص خود را دارند که متناسب با خواسته و کار خود می توانید پیتزا مورد نظر خود را تهیه نمایید. ظروف پیتزا مدل های مختلفی دارند که با توجه به انتقال جریان هوا و توزیع گرما می توان آن ها را دسته بندی کرد، که در این مطلب به بهترین ظروف پیتزا اشاره می کنیم که هر کدام از آن ها با توجه به نوع ساخت و جنسی که دارند در پخت پیتزا تاثیر به سزایی دارند:

  • ظروف ساخته شده از فلز مثل آلومینیوم یا چدن با روکش( تفلون): این قالب های استاندارد و همه کاره ای هستند که به راحتی می توان در آن ها پخت را انجام داد این ظروف شکل های گوناگونی دارند، لبه دار، بی لبه، سوراخ دار، لبه بلند و...
  • مدل ساده: این نوع ظرف ها اکثرا به صورت گرد می باشند که کاملا ساده بدون هیچ شیار و سوراخی است، در این مدل برای این که حرارت به کل نقاط برسد به زمان بیشتری را نیاز دارید به همین دلیل خیلی کاربردی نمی باشد.
  • مدل شیاردار: این مدل نیز همانند مدل ساده بیشتر به صورت گرد می باشد اما به دلیل شیارهایی که در سطح ظرف می باشد حرارت بهتر و زودتر به همه نقاط ظرف می رسد که موجب می شود زمان پخت کمتری نیاز باشد از این نظر یکی از بهترین مدل ها محسوب می شود.
  • مدل شیاردار بزرگ: این مدل همانند مدل شیاردار می باشد با این تفاوت که سوراخ های قالب بزرگ تر می باشد و همین امر سبب پخت سریعتر پیتزا می شود، از این جهت بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.
  • مدل سوراخ دار برجسته: این ظروف دارای سوراخ های برجسته در سطح ظرف می باشند که علاوه بر عبور هوا، با ایجاد فضای خالی در زیر خمیر تبادل هوایی بهتر صورت می گیرد که این امر موجب می شود پختی بسیار عالی و سریع داشته باشیم، به همین دلیل از این مدل ظروف بیشتر از دیگر مدل ها استفاده به عمل می آید و طرفداران زیادی دارند.

انواع ظرف پخت پیتزا

ویژگی های ظرف پخت پیتزا

با توجه به رعایت کردن چند نکته که در زیر به آن ها اشاره می کنیم می توانید بهترین ظرف برای پخت پیتزا را انتخاب نمایید:

  • ضخامت ظرف: ضخامت تاثیر بسزایی در پخت پیتزا دارد به گونه ای که هر چه ضخامت بیشتر باشد نتیجه ی خمیری تری دارید اما با کم شدن ضخامت ظرف می توان پیتزای تردی داشت.
  • سطح و روکش ظرف: اگر سطح ظرف براق باشد گرما منعکس می شود در نتیجه زمان پخت بالا می رود اما اگر ظرف کدر باشد گرما را جذب و مدت زمان پخت را کم می کند.
  • جنس ظرف: جنس های مختلف ظرف پخت پیتزا وجود دارد که عبارتند از: ظروف با آلیاژ فلزی به دلیل آلیاژ شدن، اکسید و پوسته نمی شود و دارای سطح کدری می باشند در نتیجه زمان پخت را کوتاه می کند. ظرف لعاب سیلیکونی که دارای سطحی نچسب هستند و ظرف بدون روکش که این مدل ظروف سبک و ارزان هستند که ضخامت کمی نیز دارند که موجب می شود پختی بهتر در مدت زمان کوتاه تر داشته باشید. ظروف شیشه ای نیز وجود دارند که مخصوص پخت پیتزا هستند و بیشتر برای مصارف خانگی کاربرد دارند.
نظر شما در مورد این محصول چیست


خرید ظروف مخصوص فر

ارسال سریع و تحویل فوری
ضمانت خرید کالا
مشاوره رایگان خرید
پرداخت امن و مطمئن