اصول استفاده از ظروف سرامیکی برای اولین بار

وقتش شما ظروف سرامیکی خریداری می کنید، می توانید با استفاده درست و رعایت یک سری اصول ساده و عادی کارایی، عمر، دوام این ظروف را بالا تر ببرید. در این میان دفعه اولی که شما از ظروف سرامیکی خود استفاده می کنید و اصولی که در این زمان رعایت می کنید بسیار مهم هستند و در صورتی که اصول استفاده برای اولین بار از این  ظروف را رعایت نکنید باعث می شوید که عمر آن ها کاهش یابد. در ادامه طرز استفاده از ظروف سرامیکی برای اولین بار را برای شما شرح می دهیم.

 

دستورالعمل استفاده از ظروف سرامیکی برای اولین بار!

  • در مرحله اول شما با دقت تمام برچسب ها را از ظرف جدا کنید و یک مرتبه  ظروف خود را با ابر و یا اسفنج نرم شستشو دهید.
  • در مرحله دوم  ظرف خود را روی شعله  بسیار کم بگذارید و مقدار بسیار کمی روغن گیاهی درون ظرف بریزید.
  • بعد از گذشت مدتی کوتاه روغن در ظرف داغ شده است و شما می توانید آن را درون ظرف سرامیکی بگردانید و همه قسمت های آن را به روغن آغشته کنید.
  • در مرحله آخر قابلمه خود را بشویید و دفعات بعد با خیال راحت از آن استفاده کنید.

استفاده ظروف سرامیکی اولین بار

نکات مهم در زمان استفاده از ظروف سرامیکی

مواردی که در ادامه خدمت شما عرض می کنیم به صورت یک سری اصول اولیه برای استفاده از ظروف سرامیکی هستند که با رعایت کردن آن ها شما می توانید دوام و کارایی ظرف های خود را بالا ببرید. این موارد با نکات مهم در خصوص استفاده از ظرف سرامیکی تفاوت دارد و همانطور که از عنوان این قسمت پیداست به زمانی مربوط می شود که شما در حال استفاده و پخت و پز در این ظروف هستید.

 

ظروف سرامیکی را داخل هم قرار ندهید.

برخی افراد ظروف سرامیکی را بر اساس سایز بندی درون هم قرار می دهند و در محل مورد نظر خود نگهداری می کنند، در صورتی که این کار کاملا اشتباه است! زمانی که شما این کار را انجام می دهید همزمان پوشش داخلی ظروف زیرین و بدنه ظروف بالایی را خراب می کنید. پس سعی کنید به جای این که به  اشغال شدن فضای کابینت فکر کنید، به سالم نگه داشتن ظروف سرامیکی خود فکر کنید که برای آنها هزینه کرده اید.

 

مراقب باشید کف ظروف سرامیکی آسیب نبیند.

یک خراش کوچک توسط اسکاج ها سیم دار، خط افتاد کف ظرف توسط قاشق یا چاقو  و... می توانند کف ظروف سرامیکی شما را نابود کنند. این مورد حتی به  صورت واضح در دفترچه راهنمای ظروف سرامیکی نیز آمده و انجام  این کار باعث می شود که عمر ظرف شما کمتر شود و هزینه های شما هدر رود.

 اصول نگهداری ظروف سرامیکی  

هیچ وقت ظروف سرامیکی داغ را در آب سرد فرو نکنید.

شاید به  یاد داشته باشید که در گذشته، ته قابلمه پلو را وقتی از داخل فر و یا روی اجاق بر میداشتند، داخل آب سرد فرو می کردند که ته دیگ بهتر از آن جدا شود؛ از طرفی ممکن است شما هنوز هم این کار را انجام دهید و از نتیجه آن راضی باشید، ولی این نکته بسیار مهم را به  یاد داشته باشید که هیچ وقت این کار را با ظروف سرامیکی یا گرانیتی انجام ندهید. بهترین راهکار برای سرد کردن قابلمه های سرامیکی پیش رو دارید که به سلامت ظروف اسیبی نرساند این است که بگذارید ظروف خود به  خود و به  آهستگی سرد شوند.

 

ظروف سرامیکی را با دقت بیشتری بشویید.

بیشتر مواقع ظروف سرامیکی در اثر شستشوی نامناسب آسیب می بینند و باعث می شود که کم کم کارایی قبل را نداشته باشند. به عنوان مثال استفاده از اسکاج های نامناسب و سیم دارد باعث می شود که روی کف این ظروف خش ایحاد شود و کم کم  این خش ها بزرگتر شده و باعث ایجاد حفره هایی در سطح ظرف شود.

نکته بسیار مهمی که باید در خصوص ظروف سرامیکی به  یاد داشته باشید این است که اگر شما از همان ابتدا ظروف با کیفیت بخرید، اصلا لازم به استفاده از قاشق های فلزی، اسکاج های زبر و... ندارید و به  راحتی این موضوع را پشت سر می گذارید.

نظر شما در مورد این محصول چیست

خرید قابلمه سرامیکی

ارسال سریع و تحویل فوری
ضمانت خرید کالا
مشاوره رایگان خرید
پرداخت امن و مطمئن