اندازه فنجان قهوه اسپرسو

قهوه سرشار از کافئین بوده و مصرف زیاد آن باعث بی خوابی و اعتیاد می شود. البته مصرف قهوه به صورت اصولی باعث تقویت هوشیاری ذهن و دقت می شود. قهوه ها به شکل های مختلفی درست می شوند که یکی از آنها روش اسپرسو است. خیلی از افراد تصور می کنند که قهوه اسپرسو دارای یک درخت جداگانه است. اما باید بدانید که قهوه اولین بار در قاره آفریقا و اتیوپی (حبشه) کشف شد. داستان کشف قهوه نیز بسیار خواندنی است. احتمالا داستان بز کالدی را شنیده‌اید. بزی که اولین قهوه را مزه کرد و آن را به جهان معرفی کرد. پس قهوه از نظر ماهوی واحد بوده و تنها نحوه درست کردن آن متفاوت است. در واقع قهوه را باید به اندازه مصرف کرد. به اندازه یک فنجان! فنجان های قهوه هر کدام ابعاد استانداردی دارند.

گنجایش فنجان قهوه اسپرسو

اندازه هر شات اسپرسو حدود 2 الی 3 اونس است. البته برخی از شات ها شاید به 3.5 الی 4 اونس هم برسند. این فنجان ها دارای دهانه پهنی بوده و دسته های کوچکی دارند. دلیل پهن بودن دهانه آنها نیز پخش بهتر رایحه قهوه در کام است. فنجان اسپرسو به شات اسپرسو دمیتاس نیز معروف است که از آن برای سرو قهوه ترک نیز استفاده می شود. اما عمده استفاده آن برای مصرف اسپرسو است. شایان ذکر است که هر اونس معادل 30 میلی لیتر است.

آشنایی با اندازه سایر فنجان های قهوه

اکنون که با اندازه فنجان اسپرسو آشنا شدید، بد نیست با اندازه سایر فنجان های قهوه نیز اشنا شوید: 

  • اندازه فنجان لاته: این فنجان ها معمولا کاسه ای شکل بوده و از دهانه بسیار پهن تری نسبت به فنجان اسپرسو برخوردارند. این فنجان ها برای سرو تا لبه پر شده و در واقع این امر جزو آداب و رسوم نوشیدن لاته است.
  • اندازه فنجان قهوه استاندارد: فنجان های قهوه استاندارد دارای اونسی بین 8 الی 10 هستند. این فنجان ها برای سرو هر گونه قهوه مناسب بوده و در بسیاری از کافه ها از همین فنجان ها استفاده می شود.

آشنایی با اندازه سایر فنجان های قهوه

انواع جنس فنجان قهوه اسپرسو

فنجان های اسپرسو دارای جنس بدنه مختلفی هستند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم:

  • سرامیک: فنجان های سرامیکی را باید بهترین نوع فنجان اسپرسو دانست. این فنجان ها از نظر شکل ظاهری بسیار زیبا بوده و در طعم اسپرسو تاثیر می گذارند. این فنجان ها از نظر سلامتی هیچ مشکلی را برای مصرف کنندگان به همراه نخواهند داشت.
  • شیشه ای: فنجان های شیشه ای جزو قدیمی ترین فنجان های اسپرسو هستند. این فنجان ها قابل بازیافت بوده و مشکلی را برای محیط زیست به همراه ندارند. عیب بزرگ فنجان های شیشه ای این است که فاقد عایق حرارتی هستند. امری که موجب می شود اولش بسیار داغ باشند و دست را بسوزانند، و سپس خیلی زود سرد شوند.
  • فنجان استیل: این فنجان ها معمولا مخصوص مسافرت بوده و قهوه را در دمای مناسبی نگهداری می کنند. به گونه ای که خیلی دیر سرد می شوند. البته از نظر سلامتی هرگز توصیه نشده و دراز مدت مشکلاتی را برای دستگاه گورش به وجود خواهندآورد. البته اگر جنس بدنه آنها از آلیاژ برنج باشد هیچ مشکلی را به همراه نخواهد داشت.

برای تهیه انواع فنجان قهوه خوری می توانید به فروشگاه لوازم خانگی چشمگیر مراجعه نمایید و پس از انتخای فنجان مورد نظر خود و مقایسه آن با سایر محصولات مشابه اقدام به خرید نمایید.

نظر شما در مورد این محصول چیست

خرید فنجان قهوه خوری

برندها

یونیک Unique
ارسال سریع و تحویل فوری
ضمانت خرید کالا
مشاوره رایگان خرید
پرداخت امن و مطمئن