تشخیص قالب سیلیکونی اصل

زمان بسیاری نیست که ظروف سیلیکونی روانه بازار شده و به دلیل ویژگی هایی که دارند مورد پسند واقع شده اند، در هر خانه حداقل یک قالب سیلیکونی وجود دارد، این قالب ها بسیار نرم و قابل انعطاف هستند که در طرح، رنگ و سایزهای مختلف موجود می باشند و در موارد مختلفی می توان از آن ها استفاده کرد، قالب های سیلیکونی به دلیل تحمل حرارت و دما بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند و قابل استفاده در فر و یا یخچال می باشند.

ویژگی قالب سیلیکونی اصل

برای خرید این ظروف هیچگاه زیبایی را فدای کیفیت نکنید و برترین برندها را در فروشگاه های معتبر خریداری کنید. به دلیل استقبال اکثر افراد از این ظروف و تقاضای زیاد، قالب های نامرغوب و تقلبی بسیاری روانه بازار شده است. راه های بسیاری برای تشخیص قالب سیلیکونی اصل وجود دارد، در هنگام خرید باید توجه کنید که در متریال آن پلاستیک به کار نرفته باشد زیرا سیلیکون قابل استفاده در فر می باشد و در صورت وجود پلاستیک در ساختار آن، این قابلیت از بین می رود.

ویژگی قالب سیلیکونی اصل

راه های تشخیص قالب سیلیکونی اصل

یکی از روش های ساده که برای تشخیص اصل بودن قالب های سیلیکونی مورد استفاده قرار می گیرد،آزمایش کشیدگی است به گونه ای که در محل زاویه قالب، قالب را در دست بگیرید و بکشید به طوری که زاویه بیشتر شود در این حالت اگر رنگ آن قسمت قالب تغییر نکند( روشن تر نشود) قالب اصل می باشد اما اگر روشن تر شود نشانه ترکیب آن با پلاستیک است که در این حالت استفاده آن در فر بسیار مضر می باشد.

روش دیگر تشخیص اصل بودن قالب سیلیکونی، توجه به برچسب تائید سازمان های غذا و دارو بر روی بسته بندی یا خود قالب سیلیکونی می باشد که این تائیدیه معمولا به شکل یک جام و چنگال در کنارهم می باشد. قالب های سیلیکونی که بدل هستند نتیجه پخت را نامطلوب می کند به همین دلیل به اصل بودن این قالب ها بیشتر توجه کنید تا در عین سلامت نتیجه مطلوبی بگیرید.

روش دیگر، وقتی برای اولین بار قالب را خریداری می کنید بهتر است آن را بشویید و به مدت 30 دقیقه در دمای 120 تا 160 درجه درون فر قرار دهید و اجازه دهید در دمای محیط سرد شود سپس دوباره آن را بشویید قالب های اصل پس از این اعمال تغییری نمی کنند.

می توان گفت ظروف سیلیکونی جزو ظروف نچسب می باشند و ظروف تقلبی این قابلیت را ندارند و اگر مواد به قالب سیلیکونی چسبید پس قالب شما اصل نمی باشد.

قالب هایی که در فر قسمتی از آن ها به مواد داخل قالب رنگ پس می دهند و پس از قرار دادن در فر شروع به دود کردن و پخش بوی پلاستیک می کند از نشانه های تقلبی بودن قالب سیلیکونی می باشد.

قالب های سیلیکونی در طول زمان تغییر شکل نمی دهند و حالتشان عوض نمی شود اما قالب های تقلبی پس از مدتی سفت و شکننده شده و ترک می خورند، باید بدانید استفاده از قالب های تقلبی بسیار سمی بوده که مواد مضر موجود در ساختا قالب قابل انتقال به مواد درون قالب بوده و سرطان زا هستند.

انواع قالب ژله سیلیکونی و پلاستیکی در طرح ها و مدل های مختلف در سایت لوازم آشپزخانه چشمگیر موجود می باشد که با مقایسه و با در نظر گرفتن کاربرد مورد نظر می توانید اقدام به خریداین محصول نمایید.

نظر شما در مورد این محصول چیست

خرید بهترین قالب کیک و ژله

برندها

یونیک Unique
ارسال سریع و تحویل فوری
ضمانت خرید کالا
مشاوره رایگان خرید
پرداخت امن و مطمئن