بهترین مارک سماور ایرانی

سماور در واقع به معنی مخزن یا وسیله ای فلزی می باشد که آب را به جوش می آورد، این کلمه از زبان روسی به معنی "خودجوش" گرفته شده است. بهترین سماورهای سنتی را در ایران در شهر بروجرد استان لرستان تولید می کنند که بیشتر از جنس ورشو و برنج می باشند. اولین سماورها بسیار ساده ساخته شده بودند اما به مرور و پس از گذشت سال ها انواع متفاوتی از آن ها وارد بازار شد که با توجه به نحوه استفاده مدل های متغیر در سایزهای گوناگون موجود هستند.
در دنیای امروزی سماور یکی از وسایل ضروری در هر خانه، قهوه خانه و رستوران می باشد. سماورها در انواع گوناگون موجود می باشند، که سماور گازی، برقی، هیزمی، نفتی و زغالی را می توان نام برد. از پرکاربردترین نوع سماور، برقی و گازی می باشد که مناسب هر مکان و مصرف روزانه می باشند. سماورهای گازی یکی از انواع سماور می باشد که از قدیمی ترین انواع آن است. این نوع از سماور با استفاده از شعله گاز مستقیما آب را به جوش می آورد.

نکات مهم در انتخاب بهترین مارک سماور ایرانی

ساختار یک سماور پیچیده نیست و به طور کلی از دو قسمت اصلی مخزن و آتش دان تشکیل شده است که هر کدام وظیفه خاص خود را دارند که امروزه با پیشرفت تکنولوژی، شکل و کارایی متفاوتی پیدا کرده اند. زمانی که اقدام به خرید سماور می کنید می بایست چند نکته را در نظر بگیرید از جمله:

  • نوع جنس بدنه
  • زیبایی ظاهری
  • داشتن برچسب انرژی
  • داشتن نشان استاندارد
  • گارانتی پس از فروش
  • قیمت مقرون به صرفه

با توجه به نوع سماوری که مورد نیاز می باشد، گزینه های دیگری به این نکات اضافه می شود.

نکات مهم در انتخاب بهترین مارک سماور ایرانیجنس و نوع بهترین مارک سماور

برای خرید سماور، اگر جنس استیل خریداری می نمایید در انتخاب رنگ طلایی بیشتر دقت کنید زیرا ممکن است پس از مدتی تغییر رنگ دهد و  سیاه شود در نتیجه ظاهر آن زیبایی خود را از دست می دهد. نکاتی که باید در هنگام خرید رعایت شود با توجه به مدل سماوری که قصد خرید آن را دارید، متغیر می باشد برای مثال در خرید سماور گازی بیشترین توجه به ترموکوپل می باشد که این قطعه در زمان قطعی گاز و قطع شدن جریان از پخش گاز در خانه جلوگیری می کند در نتیجه استفاده از سماور گازی که ترموکوپل ندارد ممکن است خسارات جبران ناپذیری به بار بیاورد.
با توجه به تنوع بسیاری که سماورها در بازار دارند، گاهی انتخاب دشوار می شود اما اکثر اوقات انتخاب بین دو مدل برقی و گازی می باشد که از لحاظ قیمتی مدل گازی مقرون به صرفه تر می باشد و محبوبیت بیشتری دارند .
در بازار سماور ها با جنس های مختلف برنج، نقره، استیل و نیکل پیدا می شود که بهترین جنس آن که کاربرد فراوانی دارد، جنس استیل می باشد.
بهترین مارک سماور را می توان به برندی اطلاق کرد که کیفیت بالایی دارد و دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد.

نظر شما در مورد این محصول چیست


ارسال سریع و تحویل فوری
ضمانت خرید کالا
مشاوره رایگان خرید
پرداخت امن و مطمئن